lira korbowa
LiraKorbowa.pl
czyli (prawie) wszystko o lirze korbowej
Kanał RSS LiraKorbowa.pl lirakorbowa.pl na facebook soundcloud lirakorbowa.pl lirakorbowa.pl na youtube.com
Koncerty
23-02-2016
Daorientacja. Ballady i pieśni dziadowskie | Białystok | 28.02.2016
Na koncert składają się pieśni z repertuaru wędrownych śpiewaków i wiejskich śpiewaczek; pieśni z morałem, ludowe modlitwy o śmierci, przemijaniu, ludzkich grzechach, opowieści o wędrówkach świętych i sądzie ostatecznym. Pieśni te pozyskaliśmy w przekazie bezpośrednim lub starannie wyszukaliśmy w archiwalnych nagraniach i zapisach etnografów. Niektóre melodie są kompozycjami własnymi. Na dwa głosy, akordeon, lirę korbową i bębenek oraz wspólne śpiewanie. Na lirze Katarzyna Wińska.
Białystok, Klub Gram off on, godz. 19.
Koncert Daorientacja w Białymstoku
Koncerty
23-02-2016
Daorientacja. Muzyka tradycyjna rubieży Europy | Grodzisk Mazowiecki | 26.02.2016
Grodzisk Mazowiecki, Willa Radogoszcz, godz. 18.00
DAORIENTACJA w składzie: Katarzyna Wińska (lira korbowa), Katarzyna De Latour i Witold Roy Zalewski. Podczas koncertu usłyszycie pieśni, piosenki, ballady, pieśni wędrownych dziadów oraz wiejskich śpiewaczek a także melodie z obu stron dzisiejszej wschodniej granicy Polski. W muzyce Daorientacji przeplatają się wątki polskie, ukraińskie i żydowskie i chachłackie.
Plakat
Koncerty
19-02-2016
Audycja radiowa z koncertem na żywo| 18.02.2016
Radio Żmigród, godz. 19. Wywiad z Anną i Włodzimierzem Ranoszek (lira), połączony z grą na żywo. Wywiad poprowadzi Mirosław Kłopotowski. Rozmowa będzie dotyczyła Bajkowej Dolina Baryczy – jako książki i jako gry miejskiej, legend i historii Dolnego Śląska, liry korbowej i pieśni dziadowskich. Podczas audycji będzie można posłuchać ballad historycznych i innych autorskich utworów w wykonaniu Anny i Włodzimierza Ranoszek, z towarzyszeniem liry kobowej i sopiłki. Dla pięciu osób, które zadzwonią w trakcie audycji, przewidziane są jako nagrody książki Bajkowa Dolina Baryczy.
Lira w Radio Żmigród
tiruliru