lira korbowa
LiraKorbowa.pl
czyli (prawie) wszystko o lirze korbowej
Kanał RSS LiraKorbowa.pl lirakorbowa.pl na facebook soundcloud lirakorbowa.pl lirakorbowa.pl na youtube.com
Koncerty
31-03-2016
Othalan na Folk Metal Night VI | 9.04.2016
Othalan to zespół działający na Śląsku: Gliwice/Katowice. Muzycy wykorzystują tradycyjne lub dawne instrumenty jak szałamaja, czy cymbały, no i oczywiście lira korbowa, na której gra Paweł Dyjan. Ich muzyka osadzona jest głównie w folk metalu, ale sięgają też do brzmień rocka symfonicznego czy punkowych klimatów. Na imprezie wystąpi jeszcze pięć zespołów folkmetalowych.
9.04.2016, godz. 18, VooDoo Club, Warszawa. Szczegóły w linku.
Folk Metal Night VI
Koncerty
31-03-2016
Koncerty Matragony - aktualności
Orkiestra Jednej Góry Matragona to zespół dla fanów szeroko pojętej muzyki world czy klimatów rodem z Dead Can Dance.
Na lirze Maciej Harna. Najbliższe koncerty:
Matragona
Video
28-03-2016
Joryj Kłoc w talent show Must be the music
Joryj Kłoc - ukraiński zespół grający folk-rocka opartego na ukraińskich melodiach ludowych nie tylko podbija polską scenę offową. Pojawił sie w Must be the music w TV. Trzymajcie za nich kciuki, bo grają przednio! Na lirze Oleś Kowal (lira z pracowni Ghordyia Starukha, gitarzysty zespołu).
Płyty
24-03-2016
Time of Tales [dwa utwory z lirą]
Folkmetalowy zespół Time of Tales z Mielca wydał niedawno płytę długogrająca na której znajdują się 2 utwory z lirą korbową. Polecam je ("Ostatnie Słowa", "Time will never tell") z całego serca jak i całą płytę "Tales of Time". Można za darmo jej posłuchać na wszelakich serwisach strumieniowych np. Spotify.
Time of Tales cd
Inne
24-03-2016
Artykuł o Staszku Nogaju
Lirnik ze Starej Wsi
Historia, jak to lutnictwo pojawiło się w życiu Staszka Nogaja za sprawa mistrza Wyżykowskiego. W linku znajduje się fragment artykułu, który ukazał się w gazecie pt. Nowe Podkarpacie, 23.03.2016, nr 12.
Staszek Nogaj ze swoją lirą
tiruliru