lira korbowa
LiraKorbowa.pl
czyli (prawie) wszystko o lirze korbowej
Kanał RSS LiraKorbowa.pl lirakorbowa.pl na facebook soundcloud lirakorbowa.pl lirakorbowa.pl na youtube.com
Koncerty
15-04-2016
Daorientacja w Gdańsku | 14.05.2016
Grande Finale Festiwalu: Daorientacja dla dzieci - koncert muzyki tradycyjnej z opowieściami.. Gdańsk, Instytut Kultury Miejskiej, godz. 17 Na lirze: Katarzyna Wińska.
Festiwal literatury dla dzieci, Daorientacja.
Warsztaty
15-04-2016
Warsztaty muzyczno-śpiewacze | 22.04.2016
Kurpiowskie Rozmaitości oraz Andrzej Staśkiewicz (lira) zapraszają na warsztaty do Łomży. 22.04 o godz. 18 ruszają warsztaty w Centrum Aktywności Turystycznej i Kulturalnej "Domek Pastora" w Łomży. Wstęp wolny.
Warsztaty - plakat
Płyty
06-04-2016
"POLAND – PAKISTAN. Music Without Borders"
Karolina Cicha ze swoim zespołem oraz Shafqat Ali Khan z Pakistanu wydaje nową płytę. Płyta to spotkanie dwóch muzycznych kultur tradycyjnych: Europy Wschodniej i Południowej Azji.Płyta ukaże się w 10 czerwca tego roku. Na lirze gra Bart Pałyga znany z takich formacji jak Masala Sound System, Mosaik czy Yerba Mater. Towarzyszy jej także lutnista Mateusz Szemraj.
Płyta
Video
04-04-2016
Prezentacja liry Leszka Pelca
Na filmie sam autor liry - Leszek Pelc - opowiada o instrumencie. Model: lira z płaskim, migdałowym pudłem, wzorowana na XVII-wiecznej teorbie (lutni).
Video
03-04-2016
Lira Sinfonia Leszka Pelca - prezentacja
Video z Europejskiej Nocy Muzeów 2014 - "Kolberg pełen inspiracji" w Muzeum Diecezjalnym w Rzeszowie. Koncert był częścią projektu pt. "Kolbergowo - stacja Rzeszów" związanego z obchodami dwusetnej rocznicy urodzin wielkiego badacza i etnografa. Gra Maciej Bator. Piękna sinfonia o klarownym dźwięku. Porządna lutnicza robota. Polecamy.
tiruliru