lira korbowa
LiraKorbowa.pl
czyli (prawie) wszystko o lirze korbowej
Kanał RSS LiraKorbowa.pl lirakorbowa.pl na facebook soundcloud lirakorbowa.pl lirakorbowa.pl na youtube.com
Wideoporadnik Lirnika
"Wideoporadnik Lirnika" jest skierowany do lirników, zwłaszcza tych początkujących, lutników i kompozytorów. Projekt tworzą filmy edukacyjne w trzech kategoriach: #lekcja, #patent i #konserwacja związane z nauką gry na na bardzo specyficznym i wymagającym instrumencie jakim jest lira korbowa. Każdy z działów dotyczy innych zagadnień. Jest to pierwszy materiał tego typu w języku polskim.

#Lekcja będzie dotyczyć techniki gry, artykulacji, zapisu nutowego, pracy nad relacją głos-insturment, a także treści związanych z budową instrumentu.

#Patent to dział z pomysłami, nowatorskimi rozwiązaniami z wykorzystaniem materiałów, przedmiotów i ich niecodziennym zastosowaniem do korekty brzmienia czy udoskonaleniu instrumentu.

#Konserwacja natomiast dotyczy wszelkich kwestii quasi-lutniczych, związanych z konserwacją i regulacją liry korbowej. Materiały będą publikowane i udostępniane na stronie internetowej www.lirakorbowa.pl oraz na połączonych z nią kanałach w mediach społecznościowych (Youtube i Facebook) oraz udostępniane na grupach i forach lirniczych w Polsce.
Zrealizowano w ramach programu stypendialnego Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego – 'Kultura w sieci'
Zrealizowano w ramach programu stypendialnego Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego
"Kultura w sieci"