lira korbowa
LiraKorbowa.pl
czyli (prawie) wszystko o lirze korbowej
Kanał RSS LiraKorbowa.pl lirakorbowa.pl na facebook soundcloud lirakorbowa.pl lirakorbowa.pl na youtube.com

Polecamy
strony internetowe
Gurdypedia
Lirnicza wikipedia. Świetna strona pełna przydatnych linków.
strony internetowe
Vielle à roue en Bretagne
Strona poświęcona muzyce bretońskiej z lirą zarówno tej tradycyjnej jak i współczesnej. Stowarzyszenie, lista lutników, warsztaty, sklepy muzyczne, struny i inne akcesoria do liry i wiele, wiele innych ciekawych informacji.
książki
Katia Michajłowa - Dziad wędrowny w kulturze ludowej Słowian
Świetna książka na temat tradycji dziadowskiej. Niezwykle cennym elementem książki jest liczący ponad 220 stron aneks, w którym znalazły się zarówno teksty zebrane przez autorkę podczas badań terenowych prowadzonych w różnych krajach słowiańskich, jak i niepublikowane dotąd teksty archiwalne i reedycje pieśni i innych utworów dziadowskich. Wyd. PWN, Warszawa, 2010
facebook
Hurdy-gurdy compositions cataloque
Strona skupiająca lirników, kompozytorów i innych twórców zainteresowanych muzyką komponowaną na lirę korbową po 1900 roku. Wymiana informacji o utworach, kompozytorach, etc.
artykuły
Czasopismo “Early Music”, Vol. 15, No. 4 , 1987 r. Ciekawy artykuł Roberta A. Greena na temat XVIII-wiecznej muzyki na lirę we Francji. Jest to skrót jego książki na tem temat pt. The Hurdy –Gurdy in Eighteenth Century France.
strony internetowe
Muzeum Dźwięku
Zabawna strona, można nawet z klawiatury komputera pograć sobie na lirze.
strony internetowe
Targowisko Instrumentów
Strona oraz wydarzenie przy okazji festiwalu Wszystkie Mazurki Świata w Warszawie. Na Targowisku można kupić różne instrumenty, w tym bardzo duży wybór lir korbowych. Impreza odbywa się zwykle na przełomie kwietnia i maja.
strony internetowe
Olympic Musical Instruments
Amerykańska strona na temat liry korbowej. Wielkie kompendium wiedzy na temat liry, lutników, płyt CD, a nawet filmów z lirą.
tiruliru