lira korbowa
LiraKorbowa.pl
czyli (prawie) wszystko o lirze korbowej
Kanał RSS LiraKorbowa.pl lirakorbowa.pl na facebook soundcloud lirakorbowa.pl lirakorbowa.pl na youtube.com
Video
07-03-2016
Dzika Muzyka TVP 2: Lirnicy | 12.03.2016
Zapraszamy serdecznie do oglądania w TVP 2 programu Dzika Muzyka o godz. 11:20. Tym razem w drugim odcinku pojawią się podkarpaccy lirnicy na czele z ojcem liry - panem Stanisławem Wyżykowskim. Pojawią się też jego uczniowie: Jan Malisz i Staszek Nogaj, no i wiele innych postaci związanych z lirą na Podkarpaciu.

Dla osób żyjących bez TV mamy dobrą wiadomość - nagramy materiał. Będzie też link do obejrzenia tego materiału.
Dzika Muzyka nagrywa lirnika
Zdjęcia
29-02-2016
Dzika muzyka TVP 2 - Polscy lirnicy
Dzika Muzyka TVP (Dwójka) wyemituje materiał na temat liry korbowej na Podkarpaciu. Przez muzykę tradycyjną prowadzi Janusz Prusinowski. Zdjęcie z nagrania u naszych podkarpackich lirników. Na pewno nagramy ten materiał, będzie można zobaczyć go w dziale VIDEO. Nie możemy się już doczekać materiału.
Emisja: 12 marca 2016, godz. 11:20.
Fotografia z nagrania dla TVP 2 - Program Dzika Muzyka
Festiwale
29-02-2016
Ogłoszenie Dziadowskie:
Ruszają zapisy na III Podkarpackie Spotkanie Lirnków
Zapisy ruszają od 1 marca.
W dniach 1, 2, 3 lipca w przepięknej scenerii Pogórza Dynowskiego, w Dolinie Sanu, w Jabłonicy Ruskiej. Wokół jest dzika przyroda, stawy, nieopodal rzeka San, a w okolicy szlak architektury drewnianej, cerkiew w Uluczu, gotycki kościół w Dydni oraz cisza i spokój.

Wszelkie informacje na temat uczestnictwa, noclegów, wyżywienia itp. możecie uzyskać pod numerem telefonu 608 366 444 od poniedziałku do piątku w godzinach 8-16.
Zgłoszenia na adres e-mail: warsztaty@voxangeli.pl

Zapraszamy na Podkarpacie.

Organizatorzy:
Zespół Muzyki Dawnej i Tradycyjnej Vox Angeli
Wędrowny Uniwersytet Korbowy
Barbara Bator (Koordynator spotkania)
Podkarpackie Spotkanie Lirników
Koncerty
25-02-2016
Czessband | Warszawski Fajf, Cała Praga Śpiew, Sylwester Kozera | 26.02.2016
Cała Praga Śpiewa, czyli tryskający energią seniorzy z Pragi i towarzyszący im zespół CzessBand, którzy urzekając publiczność i jurorów, dostali się do finału programu "Must be the Music", wracają po przerwie do ulubionego DZiKa! Mało kto potrafi zachęcić do wspólnej zabawy tak jak oni – kto widział ich w akcji, ten wie, a kto nie widział – przekonać się musi!.
Czessband - na lirze - Maciej Cierliński.
Warszawski Fajf
Koncerty
25-02-2016
Trans Sefarad | 5.03.2016
W programie pieśni sefardyjskie we współczesnych aranżacjach, od muzyki dawnej i etno poprzez muzykę klasyczną aż do jazzu i muzyki intuitywnej. Koncert odnosi się zarówno do średniowiecznych korzeni muzyki sefardyjskiej jak też ukazuje jej współczesne oblicze jako tradycji żywej.

Anna Riveiro śpiewa w oryginalnym języku Żydów sefardyjskich, ladino, stosując w śpiewie techniki bliskie dawnym i ludowym praktykom wykonawczym.

Warszawa, Pałac pod Blachą, godz. 16
Trans Sefarad
tiruliru