lira korbowa
LiraKorbowa.pl
czyli (prawie) wszystko o lirze korbowej
Kanał RSS LiraKorbowa.pl lirakorbowa.pl na facebook soundcloud lirakorbowa.pl lirakorbowa.pl na youtube.com
Video
17-04-2016
Prezentacja liry gitarowej z pracowni Stanisława Nogaja
Ciekawy instrument dla lirników poszukujących instrumentów elektroakustycznych.

Lira gitarowa z 6 struna: 2 struny melodyczne 2 burdonowe 2 trampetowe, 4 kapodastry dla trampetów i burdonów. Nie brakuje też ciekawych rozwiązań wizualnych - ażurowe koło czy zdobienia na pokrywie.

W instrumencie zamontowano czterokanałowy przedwzmacniacz zaprojektowany specjalnie do liry. Dwa pickupy umieszczone są na podstawku melodycznym bezpośrednio pod strunami, kolejne dwa na podstawku burdonowym i trompetowym. Zastosowanie z mikserem min. czterokanałowym z fantomem. Możliwość podłączenia efektów. [opis z video]
Video
17-04-2016
Prezentacja liry pięciostrunowej Leszka Pelca
Pudło w gitarowe, pięć strun, burdony posiadają kapodastry (aż 5!), no i oczywiście trampet, dwie struny melodyczne w oktawie. Drewno; orzech i świerk.Instrument o bardzo wyrazistym brzmieniu, głośny. Jeżeli jesteście zainteresowani lirą od Pana Leszka sprawdźcie jego profil wśród lutników polskich.
Lira gitarowa
Koncerty
15-04-2016
Daorientacja w Gdańsku | 14.05.2016
Grande Finale Festiwalu: Daorientacja dla dzieci - koncert muzyki tradycyjnej z opowieściami.. Gdańsk, Instytut Kultury Miejskiej, godz. 17 Na lirze: Katarzyna Wińska.
Festiwal literatury dla dzieci, Daorientacja.
Warsztaty
15-04-2016
Warsztaty muzyczno-śpiewacze | 22.04.2016
Kurpiowskie Rozmaitości oraz Andrzej Staśkiewicz (lira) zapraszają na warsztaty do Łomży. 22.04 o godz. 18 ruszają warsztaty w Centrum Aktywności Turystycznej i Kulturalnej "Domek Pastora" w Łomży. Wstęp wolny.
Warsztaty - plakat
Płyty
06-04-2016
"POLAND – PAKISTAN. Music Without Borders"
Karolina Cicha ze swoim zespołem oraz Shafqat Ali Khan z Pakistanu wydaje nową płytę. Płyta to spotkanie dwóch muzycznych kultur tradycyjnych: Europy Wschodniej i Południowej Azji.Płyta ukaże się w 10 czerwca tego roku. Na lirze gra Bart Pałyga znany z takich formacji jak Masala Sound System, Mosaik czy Yerba Mater. Towarzyszy jej także lutnista Mateusz Szemraj.
Płyta
tiruliru