lira korbowa
LiraKorbowa.pl
czyli (prawie) wszystko o lirze korbowej
Kanał RSS LiraKorbowa.pl lirakorbowa.pl na facebook soundcloud lirakorbowa.pl lirakorbowa.pl na youtube.com

Lirnik : Malwina Paszek
Malwina Paszek - Polska
Muzyk, multuiinstrumentalistka (lira korbowa, akordeon, altówka, karimba, cytra, fortepian), śpiewaczka, zajmująca się muzyką tradycyjną od wielu lat.

Podczas studiów na poznańskiej Akademii Muzycznej, pracę licencjacką i magisterską poświęciła problematyce muzyki na lirę korbową. Praca licencjacka dotyczyła transkrypcji utworów Vivaldiego na ten instrument, natomiast praca magisterska odnosiła się do muzyki współczesnej. Wykonuje na lirze muzykę tradycyjną, współczesną i barokową. Komponuje muzykę do przedstawień teatru lalek dla dzieci.

Chętnie współpracuje z kompozytorami muzyki współczesnej. Podczas 42 edycji Festiwalu Muzyki Współczesnej "Poznańska Wiosna Muzyczna" wykonywała (śpiew tradycyjny) wraz z orkiestrą "Amadeus" utwór Barbary Kaszuby pt. "Głosy gór". Ten sam utwór wykonała z orkiestrą Filharmonii Bydgoskiej rok później w 2013 r. Brała udział w Festiwalu Kody w Lubinie [wykonanie Zagubionego Ogniwa Lidii Zielińskiej, lira korbowa]. Wykonała dwie kompozycje Szymona Godziemby-Trytka: “Pieśni Leśne” [TrillMe Festiwal, Poznań 2016, lira korbowa i śpiewokrzyk] i w 2017 “Etnos” w Tarnowie [śpiewokrzyk] oraz "Kantatę Wygnanych" [2017] Piotra Klimka [śpiewokrzyk i lira korbowa].


Galeria lutnika:
tiruliru