lira korbowa
LiraKorbowa.pl
czyli (prawie) wszystko o lirze korbowej
Kanał RSS LiraKorbowa.pl lirakorbowa.pl na facebook soundcloud lirakorbowa.pl lirakorbowa.pl na youtube.com

Lirnik : Aleksandra Gronowska
Aleksandra Gronowska - Polska
Wokalistka, aktorka, twórca sztuk wizualnych. Absolwentka Akademii Praktyk Teatralnych Gardzienice oraz Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. W latach 1996-2003 aktorka w teatrze Stajnia pegaza. Od 2003 związana z wieloma projektami, zespołami teatralnymi i muzycznymi, takimi jak: Ośrodek Praktyk Teatralnych Gardzienice (PL), Kantieri Teatrali Koreja (IT), Jubilo (PL), Interkunst (DE), Gliniane Pieśni (PL), Mercury Theatre (GB), Orkiestra Muzyki Świata w NFM (PL), Teatr Nowy w Słupsku (PL) i wiele innych.

Występowała na scenach m.in. w Nowym Jorku, Moskwie, Rzymie, Mediolanie, Berlinie, Londynie i większości miast w Polsce. Laureatka indywidualnych nagród aktorskich: Nagroda dla Najlepszej Aktorki za spektakl „La Parola Padre” na Mittelfest Festival 2014 (IT) oraz na XI Międzynarodowym Festiwalu Teatralnym Apollon 2012 w Albanii.

Obecnie współzałożycielka i wokalistka w zespole KOSY z Wrocławia, pedagog głosu i działań teatralnych przy projekcie Jubilo (działającym przy Instytucie im. Jerzego Grotowskiego oraz Zakładzie Karnym we Wrocławiu). Prowadzi też zajęcia wokalne „Straszny Chór” na Nadodrzu. Gra na lirze z pracowni Stanisława Wyżykowskiego.
tiruliru