lira korbowa
LiraKorbowa.pl
czyli (prawie) wszystko o lirze korbowej
Kanał RSS LiraKorbowa.pl lirakorbowa.pl na facebook soundcloud lirakorbowa.pl lirakorbowa.pl na youtube.com
1 2 3 4 5 6
Inne
16-02-2016
Lirniczy świat
Reportaż o Stanisławie Wyżykowskim i Staszku Nogaju. Wersja rozszerzona. Artykuł, zdjęcia i video.
Staszek Nogaj
Inne
13-02-2016
Machine - elektroakustyczny model liry o odjechanym designie
Instrument z pracowni Joëla Trauneckera. Lira z tubą jak w skrzypcach Stroha. Model liry występuje w dwóch wariantach. Inspiracje to stary sprzęt high-tech z początku XX wieku oraz dawne wzmacniacze lampowe z lat 50', a także stare obrabiarki! Więcej w linku lub w dziale lutnicy zagraniczni. Szaleństwo!
Machine
Inne
23-01-2017
Mamy kanał na Youtube
Stworzyliśmy kanał na serwisie Youtube żeby wrzucać filmiki z naszymi pomysłami na rozwiązanie różnych technicznych problemów z lirą. Niektóre mogą was zaskoczyć!
Youtube
Inne
23-10-2018
Grupa facebookowa
Mili przyjaciele liry korbowej!

Powstała grupa na Facebooku, na której możecie znaleźć informacje m.in. na temat instrumentów na sprzedaż, nut czy koncertów.

Miłego surfowania!

Link -> zobacz
Liry i kształty
Inne
30-06-2016
Wyniki III Konkursu na Nową Pieśń Dziadowską
Po raz trzeci wydawnictwo In Crudo oraz Fundacja Numinosum zorganizowała konkurs na pieśń dziadowską. Pojawiło się trochę tekstów będących komentarzem do współczesnych wydarzeń jak i teksty historyzujące. Nie przyznano I nagrody. Dwa równorzędne II miejsca przypadły Januszowi Radwańskiemu oraz Katarzynie Jackowskiej-Emanuo. Przyznano też dwie nagrody za III miejsce, dla Ewy Rdzanek oraz Michała Pietrusiewicza. Organizatorzy wyróżnili także 12 wykonawców. Pełna lista nagrodzonych jest w linku. Gratulujemy laureatom!
Konkurs na Nową Pieśń Dziadowską 2016
Inne
26-06-2016
Nagrody dla lirniczek z Leska
Młodzieżowy Zespół Lirniczy przy Niepublicznej Szkole Muzycznej w Lesku otrzymał Nagrodę Specjalną podczas V Ogólnopolskiego Konkursu Muzyki Kameralnej dla uczniów Szkół Muzycznych I stopnia „BRODNICA ENSEMBLE 2016". Zespół to póki co duet, który tworzą Sylwia Łaniak i Karolina Chorążak, a prowadzi go Maciej Harna. Gratulacje!
Brodnica Ensemble
1 2 3 4 5 6
tiruliru