lira korbowa
LiraKorbowa.pl
czyli (prawie) wszystko o lirze korbowej
Kanał RSS LiraKorbowa.pl lirakorbowa.pl na facebook soundcloud lirakorbowa.pl lirakorbowa.pl na youtube.com
  1 2
Płyty
22-09-2017
Nowa płyta Żywiołaka - Pieśni Pół/Nocy
Żywiołak powraca z nową płytą, sięgającą tym razem po inspiracje kulturą ludową Pomorza. Album łączy nowoczesną produkcję muzyczną z nietypowymi brzmieniami, wydobytymi z niezwykłych, archaicznych instrumentów.Płyta inspirowana m.in. Tomem 39 Zbiorów Oskara Kolberga pt. Pomorze.

Płyta ukaże się 6 października 2017 nakładem wydawnictwa Karrot Kommando. Szczegóły w linku.

Na lirze: Robert Jaworski
Pieśni Pół/Nocy
Płyty
06-01-2017
Zespół muzyki dawnej Vox Angeli - Kolberg pełen inspiracji
Płyta jest zwieńczeniem działań związanych z Rokiem Oskara Kolberga oraz projektem realizowanym przez zespół w 2014 roku pt. "Kolbergowo - stacja Rzeszów".

Pieśni zaczerpnięte zostały ze zbiorów Oskara Kolberga. Kolęda dla panien "W pańskim ogródeczku" została zapisana przez Bartosza Gałązkę w Reczpolu u pani Marii Buś wydana w tomie "Pogranicze polsko-ruskie I" z cyklu "Kolędy Podkarpacia" Płyta została wydana w listopadzie 2016.

[info ze strony: http://www.voxangeli.pl/dyskografia/322-kolberg-pelen-inspiracji]
Kolberg pełen inspiracji CD
Płyty
24-07-2016
Nowe Brzmienie Bieszczad
Na płycie zespołu o korzeniach bieszczadzkich: Tołhaje, Widymo, Angela Gaber + Trio i Matragona. Lira korbowa zabrzmiała w rękach lirnika zespołu Tołhaje. Płyta pięknie wydana. Okładkę zaprojektował Bartek Rejmak. Szczegóły w linku.
płyta
Płyty
06-04-2016
"POLAND – PAKISTAN. Music Without Borders"
Karolina Cicha ze swoim zespołem oraz Shafqat Ali Khan z Pakistanu wydaje nową płytę. Płyta to spotkanie dwóch muzycznych kultur tradycyjnych: Europy Wschodniej i Południowej Azji.Płyta ukaże się w 10 czerwca tego roku. Na lirze gra Bart Pałyga znany z takich formacji jak Masala Sound System, Mosaik czy Yerba Mater. Towarzyszy jej także lutnista Mateusz Szemraj.
Płyta
Płyty
24-03-2016
Time of Tales [dwa utwory z lirą]
Folkmetalowy zespół Time of Tales z Mielca wydał niedawno płytę długogrająca na której znajdują się 2 utwory z lirą korbową. Polecam je ("Ostatnie Słowa", "Time will never tell") z całego serca jak i całą płytę "Tales of Time". Można za darmo jej posłuchać na wszelakich serwisach strumieniowych np. Spotify.
Time of Tales cd
Płyty
30-01-2016
Żywiołak przygotowuje nową płytę
Będzie to EP-ka „Muzyka Psychoaktywnego Stolema”. Trafi ona do sklepów już 12 marca 2016 roku, a zapowiada ją utwór „Idziemy z kanią”. Więcej w linku.
Żywiołak
  1 2
tiruliru