Dzika Muzyka TVP (Dwójka) wyemituje materiał na temat liry korbowej na Podkarpaciu. Przez muzykę tradycyjną prowadzi Janusz Prusinowski. Zdjęcie z nagrania u naszych podkarpackich lirników. Na pewno nagramy ten materiał, będzie można zobaczyć go w dziale VIDEO. Nie możemy się już doczekać materiału. Emisja: 12 marca 2016, godz. 11:20.
Zapisy ruszają od 1 marca. W dniach 1, 2, 3 lipca w przepięknej scenerii Pogórza Dynowskiego, w Dolinie Sanu, w Jabłonicy Ruskiej. Wokół jest dzika przyroda, stawy, nieopodal rzeka San, a w okolicy szlak architektury drewnianej, cerkiew w Uluczu, gotycki kościół w Dydni oraz cisza i spokój.
Wszelkie informacje na temat uczestnictwa, noclegów, wyżywienia itp. możecie uzyskać pod numerem telefonu 608 366 444 od poniedziałku do piątku w godzinach 8-16. Zgłoszenia na adres e-mail: warsztaty@voxangeli.pl
Zapraszamy na Podkarpacie.
Organizatorzy:
Zespół Muzyki Dawnej i Tradycyjnej Vox Angeli
Wędrowny Uniwersytet Korbowy
Barbara Bator (Koordynator spotkania)
Cała Praga Śpiewa, czyli tryskający energią seniorzy z Pragi i towarzyszący im zespół CzessBand, którzy urzekając publiczność i jurorów, dostali się do finału programu "Must be the Music", wracają po przerwie do ulubionego DZiKa! Mało kto potrafi zachęcić do wspólnej zabawy tak jak oni – kto widział ich w akcji, ten wie, a kto nie widział – przekonać się musi!. Czessband - na lirze - Maciej Cierliński.
Na łamach Not Only Sounds pojawił się wywiad z Michaliną Malisz, młodą lirniczką, która podbija metalowy świat. Niewiele jest lirniczek, a co dopiero rockowych. Artykuł w linku.
W programie pieśni sefardyjskie we współczesnych aranżacjach, od muzyki dawnej i etno poprzez muzykę klasyczną aż do jazzu i muzyki intuitywnej. Koncert odnosi się zarówno do średniowiecznych korzeni muzyki sefardyjskiej jak też ukazuje jej współczesne oblicze jako tradycji żywej.
Anna Riveiro śpiewa w oryginalnym języku Żydów sefardyjskich, ladino, stosując w śpiewie techniki bliskie dawnym i ludowym praktykom wykonawczym.
Na koncert składają się pieśni z repertuaru wędrownych śpiewaków i wiejskich śpiewaczek;
pieśni z morałem, ludowe modlitwy o śmierci, przemijaniu, ludzkich grzechach, opowieści o wędrówkach świętych i sądzie ostatecznym.
Pieśni te pozyskaliśmy w przekazie bezpośrednim lub starannie wyszukaliśmy w archiwalnych nagraniach i zapisach etnografów. Niektóre melodie są kompozycjami własnymi.
Na dwa głosy, akordeon, lirę korbową i bębenek oraz wspólne śpiewanie.
Na lirze Katarzyna Wińska.
Białystok, Klub Gram off on, godz. 19.
Grodzisk Mazowiecki, Willa Radogoszcz, godz. 18.00
DAORIENTACJA w składzie: Katarzyna Wińska (lira korbowa), Katarzyna De Latour i Witold Roy Zalewski. Podczas koncertu usłyszycie pieśni, piosenki, ballady, pieśni wędrownych dziadów oraz wiejskich śpiewaczek a także melodie z obu stron dzisiejszej wschodniej granicy Polski. W muzyce Daorientacji przeplatają się wątki polskie, ukraińskie i żydowskie i chachłackie.