lira korbowa
LiraKorbowa.pl
czyli (prawie) wszystko o lirze korbowej
Kanał RSS LiraKorbowa.pl lirakorbowa.pl na facebook soundcloud lirakorbowa.pl lirakorbowa.pl na youtube.com
Koncerty
25-02-2016
Czessband | Warszawski Fajf, Cała Praga Śpiew, Sylwester Kozera | 26.02.2016
Cała Praga Śpiewa, czyli tryskający energią seniorzy z Pragi i towarzyszący im zespół CzessBand, którzy urzekając publiczność i jurorów, dostali się do finału programu "Must be the Music", wracają po przerwie do ulubionego DZiKa! Mało kto potrafi zachęcić do wspólnej zabawy tak jak oni – kto widział ich w akcji, ten wie, a kto nie widział – przekonać się musi!.
Czessband - na lirze - Maciej Cierliński.
Warszawski Fajf
Koncerty
25-02-2016
Trans Sefarad | 5.03.2016
W programie pieśni sefardyjskie we współczesnych aranżacjach, od muzyki dawnej i etno poprzez muzykę klasyczną aż do jazzu i muzyki intuitywnej. Koncert odnosi się zarówno do średniowiecznych korzeni muzyki sefardyjskiej jak też ukazuje jej współczesne oblicze jako tradycji żywej.

Anna Riveiro śpiewa w oryginalnym języku Żydów sefardyjskich, ladino, stosując w śpiewie techniki bliskie dawnym i ludowym praktykom wykonawczym.

Warszawa, Pałac pod Blachą, godz. 16
Trans Sefarad
Koncerty
23-02-2016
Daorientacja. Ballady i pieśni dziadowskie | Białystok | 28.02.2016
Na koncert składają się pieśni z repertuaru wędrownych śpiewaków i wiejskich śpiewaczek; pieśni z morałem, ludowe modlitwy o śmierci, przemijaniu, ludzkich grzechach, opowieści o wędrówkach świętych i sądzie ostatecznym. Pieśni te pozyskaliśmy w przekazie bezpośrednim lub starannie wyszukaliśmy w archiwalnych nagraniach i zapisach etnografów. Niektóre melodie są kompozycjami własnymi. Na dwa głosy, akordeon, lirę korbową i bębenek oraz wspólne śpiewanie. Na lirze Katarzyna Wińska.
Białystok, Klub Gram off on, godz. 19.
Koncert Daorientacja w Białymstoku
Koncerty
23-02-2016
Daorientacja. Muzyka tradycyjna rubieży Europy | Grodzisk Mazowiecki | 26.02.2016
Grodzisk Mazowiecki, Willa Radogoszcz, godz. 18.00
DAORIENTACJA w składzie: Katarzyna Wińska (lira korbowa), Katarzyna De Latour i Witold Roy Zalewski. Podczas koncertu usłyszycie pieśni, piosenki, ballady, pieśni wędrownych dziadów oraz wiejskich śpiewaczek a także melodie z obu stron dzisiejszej wschodniej granicy Polski. W muzyce Daorientacji przeplatają się wątki polskie, ukraińskie i żydowskie i chachłackie.
Plakat
tiruliru