lira korbowa
LiraKorbowa.pl
czyli (prawie) wszystko o lirze korbowej
Kanał RSS LiraKorbowa.pl lirakorbowa.pl na facebook soundcloud lirakorbowa.pl lirakorbowa.pl na youtube.com
Płyty
24-03-2016
Time of Tales [dwa utwory z lirą]
Folkmetalowy zespół Time of Tales z Mielca wydał niedawno płytę długogrająca na której znajdują się 2 utwory z lirą korbową. Polecam je ("Ostatnie Słowa", "Time will never tell") z całego serca jak i całą płytę "Tales of Time". Można za darmo jej posłuchać na wszelakich serwisach strumieniowych np. Spotify.
Time of Tales cd
Inne
24-03-2016
Artykuł o Staszku Nogaju
Lirnik ze Starej Wsi
Historia, jak to lutnictwo pojawiło się w życiu Staszka Nogaja za sprawa mistrza Wyżykowskiego. W linku znajduje się fragment artykułu, który ukazał się w gazecie pt. Nowe Podkarpacie, 23.03.2016, nr 12.
Staszek Nogaj ze swoją lirą
Koncerty
16-03-2016
Wiosenne Kręcenie Korbą w Radio Rzeszów | 15.04.2016
Na koncercie wystąpią: Zespół Muzyki Dawnej i Tradycyjnej Vox Angeli oraz lirnicy Wędrownego Uniwersytetu Korbowego. koncert można słuchać w Radio Rzeszów: 90.5 MHz
15.04, godz 19, Studio Koncertowe im. T.Nalepy w Polskim Radiu Rzeszów
Wiosenne Kręcenie Korbą
Koncerty
14-03-2016
Daorientacja: Koncert ballad i pieśni dziadowskich | 19.03.2016
Wystąpi duet DAORIENTACJA, czyli Katarzyna Wińska - śpiew, lira korbowa, bębenek oraz Witold Roy Zalewski - śpiew, akordeon. Na koncercie zabrzmią pieśni wędrowne, pieśni z morałem, ludowe modlitwy o śmierci, przemijaniu, ludzkich grzechach, opowieści o wędrówkach świętych i sądzie ostatecznym.
Kawiarnia To się wytnie, Warszawa, ul. Stalowa 46, godz. 20
Duet Daorientacja
Video
12-03-2016
Dzika Muzyka TVP 2 - Odcinek o lirze korbowej
W sobotę 12 marca w TVP wyświetlono materiał na temat liry głównie na Podkarpaciu. Tematem były pieśni dziadowski (Jacek Hałas, Janusz i Kaja Prusinowscy, Jan i Zuzanna Malisz i inny), pieśni religijne z towarzyszeniem liry, zwłaszcza wielkopostne (pewnie wybrano w związku z czasem emisji). W materiale pojawił się też Staszek Nogaj jako lutnik i lirnik.
Jan i Zuzanna Malisz w programie Dzika Muzyka
Video
07-03-2016
Dzika Muzyka TVP 2: Lirnicy | 12.03.2016
Zapraszamy serdecznie do oglądania w TVP 2 programu Dzika Muzyka o godz. 11:20. Tym razem w drugim odcinku pojawią się podkarpaccy lirnicy na czele z ojcem liry - panem Stanisławem Wyżykowskim. Pojawią się też jego uczniowie: Jan Malisz i Staszek Nogaj, no i wiele innych postaci związanych z lirą na Podkarpaciu.

Dla osób żyjących bez TV mamy dobrą wiadomość - nagramy materiał. Będzie też link do obejrzenia tego materiału.
Dzika Muzyka nagrywa lirnika
tiruliru