lira korbowa
LiraKorbowa.pl
czyli (prawie) wszystko o lirze korbowej
Kanał RSS LiraKorbowa.pl lirakorbowa.pl na facebook soundcloud lirakorbowa.pl lirakorbowa.pl na youtube.com
Na sprzedaż
30-04-2016
Sinfonia z pracowni Lucjana Kościółka
SPRZEDANA: Do kupienia nowa lira z pracowni Lucjana Kościółka (Krasne k. Rzeszowa). Lira posiada 1 strunę melodyczną, 2 burdony, wykonana jest z jawora. Klawiatura diatoniczna (11 klawiszy). Instrument idealny do grania muzyki dawnej (średniowiecze, renesans). Cena: 1000 zł. Kontakt z lutnikiem: lucjankosciolek@interia.pl
Sinfonia
Zdjęcia
19-04-2016
Fotorelacja z Wiosennego Kręcenia Korbą w Rzeszowie | 15.04.2016
Lirników zebrało się spore stadko, miło bo rośnie grupa młodych lirników i lirniczek. Instrumentów przybywa, głównie z pracowni Staszka Nogaja i Lucjana Kościółka. Zakręceni i Vox Angeli zorganizowali koncert i spotkanie lirników w Studio im. T. Nalepy w rzeszowskim Radio. Poniżej link do galerii.
Wiosenne Kręcenie Korbą 2016 Rzeszów
Video
17-04-2016
Prezentacja liry gitarowej z pracowni Stanisława Nogaja
Ciekawy instrument dla lirników poszukujących instrumentów elektroakustycznych.

Lira gitarowa z 6 struna: 2 struny melodyczne 2 burdonowe 2 trampetowe, 4 kapodastry dla trampetów i burdonów. Nie brakuje też ciekawych rozwiązań wizualnych - ażurowe koło czy zdobienia na pokrywie.

W instrumencie zamontowano czterokanałowy przedwzmacniacz zaprojektowany specjalnie do liry. Dwa pickupy umieszczone są na podstawku melodycznym bezpośrednio pod strunami, kolejne dwa na podstawku burdonowym i trompetowym. Zastosowanie z mikserem min. czterokanałowym z fantomem. Możliwość podłączenia efektów. [opis z video]
Video
17-04-2016
Prezentacja liry pięciostrunowej Leszka Pelca
Pudło w gitarowe, pięć strun, burdony posiadają kapodastry (aż 5!), no i oczywiście trampet, dwie struny melodyczne w oktawie. Drewno; orzech i świerk.Instrument o bardzo wyrazistym brzmieniu, głośny. Jeżeli jesteście zainteresowani lirą od Pana Leszka sprawdźcie jego profil wśród lutników polskich.
Lira gitarowa
Koncerty
15-04-2016
Daorientacja w Gdańsku | 14.05.2016
Grande Finale Festiwalu: Daorientacja dla dzieci - koncert muzyki tradycyjnej z opowieściami.. Gdańsk, Instytut Kultury Miejskiej, godz. 17 Na lirze: Katarzyna Wińska.
Festiwal literatury dla dzieci, Daorientacja.
tiruliru