lira korbowa
LiraKorbowa.pl
czyli (prawie) wszystko o lirze korbowej
Kanał RSS LiraKorbowa.pl lirakorbowa.pl na facebook soundcloud lirakorbowa.pl lirakorbowa.pl na youtube.com
Koncerty
01-07-2016
Cappella Angelica - Vanitas Vanitatum na lirę i klawesyn | 23.07.2016
Koncert-misterium, na który składają się pieśni wędrownych śpiewaków z terenów dawnej Rzeczypospolitej, a także instrumentalne kompozycje barokowe znanych kompozytorów jak G.F.Haendel czy mniej popularnych twórców. Zapowiada się bardzo ciekawie.

Wykonawcy:
Przemysław Ostrowski: lira korbowa i śpiew
Maksym Zajączkiewicz: klawesyn

Bazylika Mariacka w Gdańsku, ul. Podkramarska 5, godz. 20:30
Cappella Angelica
Inne
30-06-2016
Wyniki III Konkursu na Nową Pieśń Dziadowską
Po raz trzeci wydawnictwo In Crudo oraz Fundacja Numinosum zorganizowała konkurs na pieśń dziadowską. Pojawiło się trochę tekstów będących komentarzem do współczesnych wydarzeń jak i teksty historyzujące. Nie przyznano I nagrody. Dwa równorzędne II miejsca przypadły Januszowi Radwańskiemu oraz Katarzynie Jackowskiej-Emanuo. Przyznano też dwie nagrody za III miejsce, dla Ewy Rdzanek oraz Michała Pietrusiewicza. Organizatorzy wyróżnili także 12 wykonawców. Pełna lista nagrodzonych jest w linku. Gratulujemy laureatom!
Konkurs na Nową Pieśń Dziadowską 2016
Festiwale
27-06-2016
Lira na VIII Raciborski Festiwal Średniowieczny | 2-3.07.2016
Podczas VII edycji festiwalu wystąpi wiele folkowych zespołów. Lira korbowa pojawi się wraz z dwoma wykonawcami. Othalan wystąpi 2 i 3 lipca: 2.07 godz. 17:30, a 3.07 o 11:30, natomiast 3 lipca (niedziela) wystąpi Etnostation o godz. 14. Racibórz, ul. Markowicka.
Informacje: mk.buczkowska@gmail.com
VIII Raciborski Festiwal Średniowieczny
Koncerty
27-06-2016
Tomasz Drozdek T.ETNO w Częstochowie | 1.07.2016
T.ETNO to jednoosobowa orkiestra. Tomasz Drozdek jest multiinstrumentalistą, gra na instrumentach z różnych kultur i krajów. Na koncercie zabrzmi też lira korbowa z pracowni Staszka Nogaja. Występ w ramach festiwalu "Aleje tu się dzieje". Częstochowa, II Aleja NMP – środkowy pasaż (w przypadku niepogody: Cafe Belg, Aleja NMP 32), piątek, 1 lipca, godz. 19.30.
Tomasz Drozdek
Inne
26-06-2016
Nagrody dla lirniczek z Leska
Młodzieżowy Zespół Lirniczy przy Niepublicznej Szkole Muzycznej w Lesku otrzymał Nagrodę Specjalną podczas V Ogólnopolskiego Konkursu Muzyki Kameralnej dla uczniów Szkół Muzycznych I stopnia „BRODNICA ENSEMBLE 2016". Zespół to póki co duet, który tworzą Sylwia Łaniak i Karolina Chorążak, a prowadzi go Maciej Harna. Gratulacje!
Brodnica Ensemble
Video
26-06-2016
Matthias Loibner. Koncert w Głogowie
Matthias Loibner wystąpił 8 czerwca 2016 w Głogowie. Na koncercie zabrzmiała muzyka dawna (średniowiecze, barok), muzyka tradycyjna i współczesnej kompozycje. Posłuchajcie koniecznie!
Koncerty
26-06-2016
Koncert na zakończenie III Podkarpackiego Spotkania Lirników | 3.07.2016
W ramach III Podkarpackiego Spotkania Lirników na koniec zabrzmią liry zespołowo. Zapraszamy na koncert lirników, będący uwieńczeniem spotkania i warsztatów w Jabłonicy Ruskiej. W programie koncertu muzyka dawna, tradycyjna, folkowa, dziadowska, nie zabraknie również niespodzianek i nowinek technicznych z dziedziny liry korbowej. Korbą zakręcą Mistrz Stanisław Wyżykowski, Maciej Harna, Maciej Bator, Stanisław Nogaj i uczestnicy warsztatów. Koncert poprzedzi msza święta o godz. 16.00 z udziałem lirników.

Kościół pw Św. Michała Archanioła i Św. Anny w Dydni, godz. 17
III Podkarpackie Spotkanie Lirników
tiruliru