lira korbowa
LiraKorbowa.pl
czyli (prawie) wszystko o lirze korbowej
Kanał RSS LiraKorbowa.pl lirakorbowa.pl na facebook soundcloud lirakorbowa.pl lirakorbowa.pl na youtube.com
1 2 3 4 5 6 7 8
Video
17-04-2016
Prezentacja liry pięciostrunowej Leszka Pelca
Pudło w gitarowe, pięć strun, burdony posiadają kapodastry (aż 5!), no i oczywiście trampet, dwie struny melodyczne w oktawie. Drewno; orzech i świerk.Instrument o bardzo wyrazistym brzmieniu, głośny. Jeżeli jesteście zainteresowani lirą od Pana Leszka sprawdźcie jego profil wśród lutników polskich.
Lira gitarowa
Video
04-04-2016
Prezentacja liry Leszka Pelca
Na filmie sam autor liry - Leszek Pelc - opowiada o instrumencie. Model: lira z płaskim, migdałowym pudłem, wzorowana na XVII-wiecznej teorbie (lutni).
Video
03-04-2016
Lira Sinfonia Leszka Pelca - prezentacja
Video z Europejskiej Nocy Muzeów 2014 - "Kolberg pełen inspiracji" w Muzeum Diecezjalnym w Rzeszowie. Koncert był częścią projektu pt. "Kolbergowo - stacja Rzeszów" związanego z obchodami dwusetnej rocznicy urodzin wielkiego badacza i etnografa. Gra Maciej Bator. Piękna sinfonia o klarownym dźwięku. Porządna lutnicza robota. Polecamy.
Video
28-03-2016
Joryj Kłoc w talent show Must be the music
Joryj Kłoc - ukraiński zespół grający folk-rocka opartego na ukraińskich melodiach ludowych nie tylko podbija polską scenę offową. Pojawił sie w Must be the music w TV. Trzymajcie za nich kciuki, bo grają przednio! Na lirze Oleś Kowal (lira z pracowni Ghordyia Starukha, gitarzysty zespołu).
Video
07-03-2016
Dzika Muzyka TVP 2: Lirnicy | 12.03.2016
Zapraszamy serdecznie do oglądania w TVP 2 programu Dzika Muzyka o godz. 11:20. Tym razem w drugim odcinku pojawią się podkarpaccy lirnicy na czele z ojcem liry - panem Stanisławem Wyżykowskim. Pojawią się też jego uczniowie: Jan Malisz i Staszek Nogaj, no i wiele innych postaci związanych z lirą na Podkarpaciu.

Dla osób żyjących bez TV mamy dobrą wiadomość - nagramy materiał. Będzie też link do obejrzenia tego materiału.
Dzika Muzyka nagrywa lirnika
1 2 3 4 5 6 7 8
tiruliru